• Strona główna
  • Aktualności
  • Wojewodzin, Popowo i Wierzbowo z nowymi drogami. Rozpoczyna się modernizacja dróg gminnych przy wsparciu Contino.

Wojewodzin, Popowo i Wierzbowo z nowymi drogami. Rozpoczyna się modernizacja dróg gminnych przy wsparciu Contino.

Z początkiem października br. rozpoczęto modernizację drogi gminnej łączącej drogę powiatową we wsi Wojewodzin w gminie Grajewo z drogą krajową nr 61 w okolicach wsi Popowo. Kolejnym etapem będzie analogiczne połączenie pomiędzy Popowem a Wierzbowem. Realizacja inwestycji zostanie przeprowadzona dzięki staraniom wójta Gminy Grajewo – Pana Stanisława Szletera i środkom od Contino Polska Sp. z o.o. –dewelopera planującego budowę farmy wiatrowej w okolicach Grajewa. Łączna wartość kosztorysowa planowanych prac wynosi w przybliżeniu 4,2 mln PLN.

Teren objęty pracami modernizacyjnymi znajduje się w miejscowościach Popowo, Wojewodzin, Wierzbowo w Gminie Grajewo. Istniejąca droga posiada funkcję drogi gminnej, łączącej miejscowości z przyległymi polami uprawnymi oraz ważną drogą krajową nr 61, biegnącą z Warszawy przez Ostrołękę, Łomżę, Grajewo, Augustów, Suwałki do przejścia granicznego z Litwą w Budzisku. W stanie istniejącym droga posiada nawierzchnię gruntową, przepuszczalną o szerokości od 3,5 m do 5,0 m. Przebudowa drogi zakłada dostosowanie parametrów technicznych tak, aby umożliwić dowóz elementów ponadgabarytowych, niezbędnych do montażu turbin wiatrowych zlokalizowanych na działkach do niej przyległych. Wskazać również należy, że przebudowa tych dróg znacząco wpłynie na zwiększenie komfortu mieszkańców gminy – informuje Robert Curul, Specjalista ds. Przygotowania Inwestycji w spółce Contino.

Obie drogi są w bardzo złym stanie, co często sygnalizowali mieszkańcy pobliskich miejscowości – twierdzi Stanisław Szleter, wójt Gminy Grajewo. Poszukując dofinansowania na modernizację dróg wystąpiłem z prośbą do firmy Contino Polska. To godny zaufania inwestor, od kilku już lat obecny na naszym terenie, który planuje w okolicy budowę elektrowni wiatrowej. Udało mi się nakłonić go do tej modernizacji. Cieszy mnie, że w niedalekiej przyszłości mieszkańcy Wierzbowa, Wojewodzina i Popowa będą mogli korzystać z lepszej infrastruktury w swoim codziennym życiu – dodaje wójt Szleter.

Nie zastanawialiśmy się długo, kiedy Pan Wójt zwrócił się do nas z propozycją wyremontowania dróg w Wojewodzinie, Popowie i Wierzbowie. Jesteśmy odpowiedzialnym inwestorem, dbającym o dobro lokalnych społeczności na każdym etapie projektu. Bardzo się cieszę, że przyczyniamy się do poprawy komfortu życia okolicznych mieszkańców – skomentował Adam Kurek, kierownik Projektu w Contino Polska Sp. z o. o.

Pamiętajmy, że ta modernizacja odnosi się do I etapu naszej inwestycji w park wiatrowy. Mając na względzie realizację także II etapu deklarujemy kolejne inwestycje w przygotowanie infrastruktury drogowej – z jeszcze większym pożytkiem dla lokalnej społeczności – dodał Jarosław Kurek z Contino Polska Sp. z o. o.

W pierwszym etapie, w ramach którego prowadzone są wyżej opisane inwestycje infrastrukturalne zostanie wybudowanych 7 turbin, natomiast kolejne 18 powstanie w drugim etapie, do którego na przełomie września i października rozpoczęły się badania geologiczne.

Licznik

Od początku Twoich odwiedzin na naszej stronie () farma wiatrowa o mocy 75MW – 25 szt, wyprodukowała powyższą ilość energii elektrycznej.

Gospodarstwo domowe w Polsce zużywa średnio 2000-3000kWh rocznie.

Projekty

Rok Nazwa Turbiny
2012 Projekt Podlaskie I do 30
2012 Projekt Podlaskie II do 30
2012 Projekt Podlaskie III do 15
Więcej

Obejrzyj

Jak wygląda świat ze szczytu turb...

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu "Ok...

Więcej

Contino Wind Group na Kongresie Ene...

Contino Wind Group było obecne podczas Kongr...

Więcej

Relacja z Kongresu Energii Odnawial...

Contino Wind Group było obecne podczas Kongr...

Więcej

Tagi