CONTINO przekazuje wóz strażacki dla OSP w Szymanach w Gminie Grajewo

Gmina Grajewo otrzymała wóz strażacki w ramach dotacji celowej od spółki Contino Polska Sp. z o.o., planującej budowę farmy wiatrowej na terenie gminy i miasta Grajewa. 24 września br. roku został on oficjalnie przekazany Ochotniczej Straży Pożarnej w Szymanach.

Aby dotrzeć do gminy Grajewo wóz strażacki przemierzył niemal całą Polskę. Zakup STAR-a z OSP w Kościernicy w województwie zachodniopomorskim w ramach dotacji celowej dla Gminy Grajewo zasponsorowała spółka CONTINO Polska Sp. z o.o. Model przekazanego wozu to STAR 200 (GBA 2,5) z zabudową pożarniczą typu bonex, w tym  zbiornik na wodę 2 500 litrów z autopompą o wydajności ok. 800 l/min.

Jesteśmy wdzięczni Contino za przekazaną pomoc – informuje Stanisław Szleter, wójt Gminy Grajewo. Dodatkowy samochód dla OSP Szymany z pewnością przyczyni się do lepszego wyposażenia Ochotniczych Straży Pożarnych w naszej Gminie  – dodaje wójt Szleter.

Z przekazania wozu strażackiego zadowoleni są również strażacy z OSP w Szymanach. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni CONTINO za przekazany sprzęt, choć mamy nadzieję, że nie będzie on musiał być używany zbyt często do akcji wyjazdowych – wtóruje wójtowi Wojciech Święćkowski, prezes OSP w Szymanach.

Na terenie Gminy Grajewo Contino Polska planuje wybudować farmę wiatrową składającą się z 25 turbin o mocy do 3,5 MW każda.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Licznik

Od początku Twoich odwiedzin na naszej stronie () farma wiatrowa o mocy 21MW – 7 szt, wyprodukowała powyższą ilość energii elektrycznej.

Gospodarstwo domowe w Polsce zużywa średnio 2000-3000kWh rocznie.

Projekty

Rok Nazwa Turbiny
2012 Projekt Podlaskie I do 30
2012 Projekt Podlaskie II do 30
2012 Projekt Podlaskie III do 15
Więcej

Obejrzyj

Jak wygląda świat ze szczytu turb...

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu "Ok...

Więcej

Contino Wind Group na Kongresie Ene...

Contino Wind Group było obecne podczas Kongr...

Więcej

Relacja z Kongresu Energii Odnawial...

Contino Wind Group było obecne podczas Kongr...

Więcej

Tagi