Uczniowie sprzątali Grajewo, CONTINO funduje wycieczkę do Warszawy!

We wtorek 2 czerwca br. w Grajewie odbyła się akcja sprzątania odpadów zorganizowana przez CONTINO Wind Group we współpracy z Zespołem Szkół Miejskich nr 3 w Grajewie. Wydarzenie miało charakter proekologiczny, a jego celem było zachęcenie młodzieży do działań na rzecz środowiska oraz zbudowanie świadomości ekologicznej młodych ludzi.

W godzinach porannych przed ZSM nr 3 w Grajewie pod okiem opiekunów i przedstawicieli firmy Contino zebrała się grupa 27 uczniów z klasy I C gimnazjum. Zostali oni wyposażeni w kamizelki odblaskowe, czapki, rękawiczki, worki na śmieci oraz środki przeciw owadom. Sprzątanie odbyło się wzdłuż drogi krajowej na odcinku z Grajewa do Toczyłowa. „Młodzi uczniowie uczyli się ekologicznego spojrzenia na otaczającą nas przyrodę” – podsumował akcję Adam Kurek - koordynator projektu.

W ramach nagrody dla uczniów za proekologiczną postawę oraz chęć wzięcia udziału w sprzątaniu, Contino przewidziało wycieczkę do Warszawy, która odbędzie się 25 czerwca. W planach m.in. zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, ogrodów Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego oraz spacer po warszawskiej starówce.

Poniżej zdjęcia z akcji sprzątania odpadów.

Licznik

Od początku Twoich odwiedzin na naszej stronie () farma wiatrowa o mocy 6MW – 2 szt, wyprodukowała powyższą ilość energii elektrycznej.

Gospodarstwo domowe w Polsce zużywa średnio 2000-3000kWh rocznie.

Projekty

Rok Nazwa Turbiny
2012 Projekt Podlaskie I do 30
2012 Projekt Podlaskie II do 30
2012 Projekt Podlaskie III do 15
Więcej

Obejrzyj

Jak wygląda świat ze szczytu turb...

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu "Ok...

Więcej

Contino Wind Group na Kongresie Ene...

Contino Wind Group było obecne podczas Kongr...

Więcej

Relacja z Kongresu Energii Odnawial...

Contino Wind Group było obecne podczas Kongr...

Więcej

Tagi