• Strona główna
  • Poczytaj
  • Raporty
  • Program rozwoju sektora energetycznego w województwie zachodniopomorskim do 2015 r. z częścią prognostyczną do 2030 r.

Program rozwoju sektora energetycznego w województwie zachodniopomorskim do 2015 r. z częścią prognostyczną do 2030 r.

Raport został opracowany przez firmę CASE - Doradcy Sp. z o.o i przedstawia stan aktualny sektora energetycznego województwa oraz jego bilans energetyczny. Zawiera informacje o tempie i kierunku rozwoju energetyki odnawialnej w województwie zachodniopomorskim ze szczególnym uwzględnieniem energii pochodzącej z elektrowni wiatrowych – sztandarowego źródła odnawialnej energii w województwie.

Zwraca uwagę na priorytety inwestycyjne w perspektywie do roku 2030 oraz prognozy produkowanej i zużywanej energii na najbliższe lata.

Istotne znaczenie ma konieczność rozbudowy sieci elektrycznej oraz dostosowanie się do regulacji Unii Europejskiej dotyczącej przede wszystkim uwarunkowań klimatycznych i wykorzystania energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. 

Licznik

Od początku Twoich odwiedzin na naszej stronie () farma wiatrowa o mocy 30MW – 10 szt, wyprodukowała powyższą ilość energii elektrycznej.

Gospodarstwo domowe w Polsce zużywa średnio 2000-3000kWh rocznie.

Projekty

Rok Nazwa Turbiny
2012 Projekt Białogard do 2
2012 Projekt Zachodniopomorskie I do 30
Więcej

Obejrzyj

Jak wygląda świat ze szczytu turb...

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu "Ok...

Więcej

Contino Wind Group na Kongresie Ene...

Contino Wind Group było obecne podczas Kongr...

Więcej

Relacja z Kongresu Energii Odnawial...

Contino Wind Group było obecne podczas Kongr...

Więcej

Tagi