Akcja sprzątania odpadów w Grajewie, a w nagrodę wycieczka!

W piątek 13 czerwca w Grajewie odbyła się akcja sprzątania odpadów zorganizowana we współpracy z Zespołem Szkół Miejskich Nr 1 w Grajewie. Wydarzenie miało charakter proekologiczny i jego celem było zachęcenie młodzieży do działań na rzecz środowiska oraz zbudowanie świadomości ekologicznej młodych ludzi.

1

O 9.30 przed ZSM Nr 1 pod okiem opiekunów i przedstawicieli firmy Contino zebrała się grupa 20 uczniów z klas VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum, wyposażonych w odblaskowe kamizelki, rękawiczki i worki na śmieci. Pół godziny później cała ekipa była już w wyznaczonym wcześniej miejscu i dzielnie sprzątała teren. A było co sprzątać! W efekcie po 4 godzinach pracy udało się zebrać 50 pełnych worków na śmieci, które po brzegi wypełniły kontener. Był to początek serii tego typu działań planowanych na terenie Grajewa.

 

W ramach podziękowania uczniom za proekologiczną postawę oraz chęć wzięcia udziału w sprzątaniu, Contino nagrodziło ich trud wycieczką. Tak oto 17 czerwca młodzi ekolodzy z Grajewa wzięli udział w  zajęciach z orienteeringu. Po dotarciu do Supraśla i krótkim szkoleniu z instruktorem, podzieleni na grupy pokonywali wyznaczoną trasę przy pomocy mapy i kompasu. Po zdobyciu wszystkich baz zaznaczonych na mapie, wszyscy spotkali się na ognisku, gdzie zostały wręczone dyplomy i drobne upominki. Jako że pogoda dopisywała, cała grupa pojechała na lody na plaży miejskiej.

 

Poniżej zdjęcia z obu wydarzeń.

Licznik

Od początku Twoich odwiedzin na naszej stronie () farma wiatrowa o mocy 75MW – 25 szt, wyprodukowała powyższą ilość energii elektrycznej.

Gospodarstwo domowe w Polsce zużywa średnio 2000-3000kWh rocznie.

Projekty

Rok Nazwa Turbiny
2012 Projekt Podlaskie I do 30
2012 Projekt Podlaskie II do 30
2012 Projekt Podlaskie III do 15
Więcej

Obejrzyj

Jak wygląda świat ze szczytu turb...

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu "Ok...

Więcej

Contino Wind Group na Kongresie Ene...

Contino Wind Group było obecne podczas Kongr...

Więcej

Relacja z Kongresu Energii Odnawial...

Contino Wind Group było obecne podczas Kongr...

Więcej

Tagi